Coming Soon

Olea Cyprus sakinliği ve doğayı sevenleri bekliyor!

Emlak ve yatırım sektörünün öncü markası olan Noyanlar Şirketler Grubu yatırımcısına Olea Projesiyle yine benzersiz bir yaşam alanı sunmaktadır. Proje Noyanlar Şirketler Grubu kuruluşu olan Noyanlar İnşaat tarafından yürütülmektedir.

Olea Adının Geldiği Zeytinin Önemi

Tüm kutsal kitaplara göre zeytin, refahın ve bolluğun sembolüdür. Zeytin ağacı; kutsallığın, bolluğun, adaletin, sağlığın, gururun, zaferin, refahın, bilgeliğin, aklın, arınmanın ve yeniden doğuşun, kısaca insanlık için en önemli erdem ve değerlerin sembolüdür.

Cittaslow Nedir?

Cittaslow şehirler, tarihi, doğası, kültürü ve gelenekleriyle gelişen ve değişen dünyanın içinde varlığını orijinal haliyle sürdürmeyi başaran şehirlerdir. Cittaslow şehirleri, tek tip olmaya başlayan dünyada farklı özelliklerinin korunması konusunda uluslararası destek alırken sürdürülebilir doğa ve kültür konusunda da varlığını sürdürmeye devam eder.

Sakin Şehir ’de yaşamak, daha temiz bir çevreye sahip olmak, sağlıklı gıdalarla beslenmek ve geleneklerin değerlerine saygı gösterilen ve diğer kültürlere açık olan zengin bir sosyal hayatta yer almak manasına gelmektedir.

Kuzey Kıbrıs bu kuruluşa üye bir ülkedir ve Lefke, Tatlısu, Geçitkale, Yeniboğaziçi ve Karpaz bölgesinde yer alan Mehmetçik kentleri resmi şekilde Sakin Şehir olarak belirlenmiştir ve tüm bu şehirler bu yükselen kültürü temsil etmektedir, ayrıca yıl boyunca Sakin Şehir yaşam tarzını tüm özellikleriyle ortaya koyan farklı etkinliklere ev sahipliği yapmaktadırlar.

Sakin Şehir (Cittaslow) beyanında “Biz insanların tiyatrolarla, meydanlarla, kafelerle, atölyelerle, restoranlar ve manevi mekanlarla dolup taştığı eski şehirleri ve eski zamanları hala merak eden insanların olduğu şehirleri; el değmemiş manzaraları ve büyüleyici esnafıyla, mevsimlerin yavaş akışının ve bu mevsimlerin tatlara, sağlığa ve içten gelen geleneklere saygı gösteren gerçek ürünlerinin tanınabildiği şehirleri arıyoruz” ifadesi yer almaktadır.

Meraklı gezginler için, bu şehirler ziyaret etmeye ve çok zevkli bir deneyim sunacak etkinliklerden birine katılmaya sonuna kadar değecektir.

Scroll to Top